Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce – dobre praktyki

Raport 2013-tytuł

Wczoraj uczestniczyłyśmy z Moniką Klonowską w ciekawym wydarzeniu związanym z CSR w Polsce. Organizacje z różnych branż i regionów prezentowały swoje dokonania w zakresie dobrych praktyk CSR. Budujące jest to, że :

  • jest przestrzeń, żeby firmy dbając o rozwój finansowy i zdobywanie rynków, otwierały się na środowisko, człowieka i jego potrzeby pozamaterialne
  • jest wola, żeby dobre praktyki promować i pokazywać innym, że można oraz warto działać w tym zakresie.

Wg opublikowanego raportu (na podstawie przeprowadzonych badań) pracownicy oczekują od firm czegoś więcej niż tylko dobrych zarobków. Oczekują standardów zarządzania. Posiadanie przez organizacje kodeksu etycznego zaczyna być normą, a umiejętność jego realizowania kierunkiem rozwoju dla menedżerów. Zachęcamy do zapoznania się       z  treścią publikacji. To wielka baza wiedzy, przystępnie podanej, z której warto skorzystać. Raport znajdziecie na naszej stronie w zakładce baza wiedzy/ artykuły.

Naszą praktyką w obszarze dbałości o prawa człowieka również opisałyśmy i udostępniłyśmy.

O autorze

Maria Pawłów

Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Psychologii Biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Szkoły Trenerów i Coachów TROP. Brała udział w wielu szkoleniach z zakresu zarządzania, komunikacji i sprzedaży prowadzonych m.in. przez konsultantów Cox Group USA, CES Embassy Nowy York USA .Wiedzę i praktyczne umiejętności trenerskie zdobywała od 1995 roku jako dyrektor zarządzający i trener wewnętrzny w AGORZE SA. Wpisana do rejestru doradców CSR w PARP.